HEYAD’A POLİTİKA BELGESİ EĞİTİMİ VERİLDİ

HEYAD’A POLİTİKA BELGESİ EĞİTİMİ VERİLDİ

HABER TARİHİ: 09 Nisan 2022
334 Kişi okudu

Sivil Toplum Geliştirme Merkezi (STGM)’nin gerçekleştirdiği ‘Biçilmiş Kaftan’ Programı kapsamında Hasta ve Engelliler ile Yakınları Hakları Derneği (HEYAD)’a  7-8 Nisan tarihlerinde ‘Savunuculuk ve Politika Belgesi Yazımı’ eğitimi verildi.

Sivil Toplum Geliştirme Merkezi (STGM)’nin gerçekleştirdiği ‘Biçilmiş Kaftan’ Programı kapsamında Hasta ve Engelliler ile Yakınları Hakları Derneği (HEYAD)’a  7-8 Nisan tarihlerinde ‘Savunuculuk ve Politika Belgesi Yazımı’ eğitimi verildi. Eğitimci Sait Fehmi Ağduk hem eğlendirerek hem de bilgilendirerek 2 gün boyunca eğitimlere devam etti. HEYAD Başkanı Hüseyin Ayhan ve 11 Dernek üyesi ile eğitime katılım sağlandı.

“STK’lar bu eğitimi almalı”

Eğitimci Sait Fehmi Eğduk, eğitim boyunca 12 katılımcı ile tek tek ilgilendi. Savunuculuk ve Politika Belgesi hakkında bilgilendirmeler yaptıktan sonra. Katılımcıları iki gruba ayırarak politika belgesi örneği yazmalarını istedi. Yazılan Politika belgelerini değerlendiren Ağduk “ilk yazım için çok iyi yazılar yazıldı” dedi. HEYAD’ın artık Politika Belgesi yazarak sorunlara çözüm isteklerinde bulunabileceklerini ifade etti. Ağduk, STK’ların bu eğitimi alması gerektiğini, Politika Belgesinin çok önemli olduğunu, STK’nın ilgili olduğu alandaki problemleri çözmeleri için konuyla ilgilenen merciye ulaşmak için çok kıymetli bir belge dedi.

“Dernek olarak sesimizi gerekli mercilere ulaştırabilmemiz için bu eğitim bizim içi önemli”

Eğitimin bittikten sonra, HEYAD Başkanı Hüseyin Ayhan “2018’de kurulmuş bir derneğiz kısa zamanda çok yol kat ettik fakat bu yeterli değil.  O yüzden derneğimiz için faydalı olabilecek eğitimlerin peşinden koşturuyoruz. Bu eğitim yakın zamanda yapacağımız projeler için çok önemli. Derdimizi gerekli merciye ulaştırmakta sorun yaşıyorduk.  Bu konuyu nasıl çözeriz diye düşündük ve STGM’nin böyle bir programı olduğunu fark ettik. Başvurduk ve kabul aldık. Dernek olarak sesimizi gerekli mercilere ulaştırabilmemiz için bu eğitim bizim için çok önemliydi. Aldığımız eğitimle beraber artık sesimiz daha gür çıkacak” diye konuştu.ÜYE GİRİŞİGoogle Analytics Kodunu buraya koyun